GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 6205479
*
nr 620 5479
Skål
Keramik, 1800-tal, diameter: 29
Kondition: skadad
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 januari 2010
kl 17:03:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/1 15:07:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:33
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:56
-
3020 Kaffeservisdelar
25 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:53
-
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:28
-
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:20
-
9368 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:57
*
Skål
Kondition: skadad
nr 620 5479
Skål
Keramik, 1800-tal, diameter: 29
Kondition: skadad
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 januari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/1 15:07:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skål
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:33 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:56 -
3020 Kaffeservisdelar
25 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:53
-
3139 Skål
"Moon", Kartell, Mario Bellini, polykarbonat, märk..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:28 -
3113 Skål
+ askkopp, 2 delar, mässing. Längd: 12-17 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:20 -
9368 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:57